2024-05-14

XI edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

Krajowa Rada Komornicza ogłasza XI edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu sądowego postępowania egzekucyjnego oraz ustroju organów egzekucyjnych (dalej „Konkurs”).
Konkurs kierowany jest do studentów i absolwentów Wydziałów Prawa i Administracji uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce. Do Konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie stanowiące podstawę egzaminu magisterskiego przeprowadzonego w roku akademickim 2023/2024.
Zgłoszenia należy dokonać do 31 października 2024 r., przesyłając lub dostarczając osobiście jeden pisemny egzemplarz pracy wraz z jej wersją elektroniczną na adres:
Krajowa Rada Komornicza w Warszawie,

2024-05-13

Członek KRK w składzie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Komorników Sądowych

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka – Małgorzata Pędziszczak została wybrana do Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Komorników Sądowych podczas Kongresu UIHJ w Rio de Janeiro.
Małgorzata jest członkinią Krajowej Rady Komorniczej i komorniczką ze Szczecina.
To ogromny sukces i perspektywa do wyrazistej reprezentacji polskich interesów na forum europejskim. Małgorzata Pędziszczak od długiego czasu zajmuje się archiwizacją i współpracą międzynarodową w ramach KRK. Podczas Kongresu w Rio opowiadała o naszym pomyśle na elektroniczne licytacje (jest współautorką publikacji,

2024-05-10

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Skuteczność egzekucji sądowej. Czynniki i bari...

Krajowa Rada Komornicza uprzejmie informuje, iż dniu 17 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Skuteczność egzekucji sądowej. Czynniki i bariery”.
Organizatorem Konferencji jest Rada Izby Komorniczej w Gdańsku, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ośrodek Naukowo – Szkoleniowy przy Krajowej Radzie Komorniczej.
Link do rejestracji dostępny po zalogowaniu na stronę KRK.
Poniżej przedstawiamy szczegółowy program Konferencji

2024-05-09

Przerwa techniczna w działaniu całej infrastruktury DIRS MS od 10 do 13 maja 2024 r.

Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości informuje, że w terminie od 10 maja 2024r. godz. 16:00 do 13 maja 2024r. godz. 6:00 planowana jest przerwa techniczna w działaniu systemów teleinformatycznych Ministerstwa Sprawiedliwości.
W konsekwencji, nie będą dostępne wszystkie systemy teleinformatyczne Ministerstwa Sprawiedliwości , tj.:
1. KRS – Krajowy Rejestr Sądowy, w tym:
 Wyszukiwarka Podmiotów,
 S24 rejestracja spółki w trybie jednodniowym,
 Składanie Wniosków elektronicznych o wpis KRS,

Strona 1/109