2022-12-01

Kolejny brutalny atak na Komornika Sądowego

Wczoraj, około godziny 18.00, niezidentyfikowany mężczyzna pojawił się przed jedną z kancelarii w Piotrkowie Trybunalskim. Głośno i w wulgarnych słowach żądał rozmowy z innym Komornikiem o bardzo podobnym nazwisku, prowadzącym kancelarię w tym samym mieście.
Komornik, który przebywał właśnie z córką w lokalu mieszkalnym położonym nad kancelarią, zszedł sprawdzić co się dzieje. Próbował uspokoić napastnika, tłumacząc, że kancelaria jest nieczynna, a on sam nie jest osobą, o którą chodzi. Rozwścieczony mężczyzna wybił ostrym narzędziem,

2022-11-24

Konferencja ONS „Egzekucyjne zaspokojenie wierzyciela hipotecznego” – zm...

Ośrodek Naukowo-Szkoleniowy przy Krajowej Radzie komorniczej informuje, że ze względu na czas żałoby związany z tragiczną śmiercią Ewy Kochańskiej, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, planowana w Krakowie  na dzień 25 listopada 2022 r.  Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.”Egzekucyjne zaspokojenie wierzyciela hipotecznego” nie odbędzie się w tym terminie.
Po uzgodnieniach z Przewodniczącą Rady Izby Komorniczej  w Krakowie oraz Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego nowy termin Konferencji został ustalony na dzień 20 stycznia 2023 r.

2022-11-23

Stanowisko OPSZZP ws. tragedii w Łukowie

2022.11

2022-11-23

Wsparcie dla Olka Kochańskiego

Szanowni Państwo,
wszyscy komornicy, asesorzy, aplikanci i pracownicy kancelarii komorniczych są głęboko wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się kilka dni temu. To, co spotkało Naszą Koleżankę Ewę, mogło spotkać każdego z nas. Wszystko wskazuje na to, że Ewa zginęła dlatego, że była Komornikiem. Jej śmierć wywołała falę protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji w stosunku do nas, protestu, w którym masowo wspierają nas również przedstawiciele innych zawodów zaufania publicznego, za co jesteśmy wdzięczni.
Jednak Ewa była przede wszystkim Żona,

Strona 1/94