2017-03-24

Uwaga na fałszywe tytuły wykonawcze

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku występującymi (na terenie całego kraju) niebezpiecznymi przypadkami kierowania do kancelarii komorniczych wniosków egzekucyjnych wraz z podrobionymi tytułami wykonawczymi.
W związku z tym należy zachować szczególną staranności przy weryfikowaniu autentyczności składanych tytułów, zaś o każdym przypadku podejrzenia podrobienia dokumentu i użycia go za autentyczny oraz usiłowaniu wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

2017-03-24

V edycja Kongresu Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce wraz z partnerem merytorycznym firmą Deloitte zapraszają do udziału w V edycji Kongresu Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami, który odbędzie się w Warszawie w Hotelu Marriott w dniu 25 kwietnia 2017 roku pod patronatem honorowym Krajowej Rady Komorniczej.
Kongres poświęcony regulacjom w obszarze zarządzania wierzytelnościami ma na celu omówienie najistotniejszych zmian i postulatów legislacyjnych w zakresie szeroko pojętego zarządzania wierzytelnościami. Podczas kongresu eksperci dokonają oceny wpływu zmian legislacyjnych na funkcjonowanie wierzycieli i dochodzenie przez nich roszczeń zarówno w aspekcie masowym jak i jednostkowym.

2017-03-22

„Podatek nie powinien obciążać komornika” – felieton Prezesa KRK w Gazecie Prawne...

W dniu 22 marca 2017 r. w Dzienniku Gazeta Prawna ukazał się felieton Rafała Fronczka Prezesa Krajowej Rady Komorniczej pt. „Podatek nie powinien obciążać komornika”. Autor odnosi się do zagadnień związanych ze sposobem naliczania podatku VAT od czynności egzekucyjnych.
Treść felietonu dostępna jest w wydaniu papierowym Dziennika Gazety Prawnej lub w formie elektronicznej pod poniższym adresem:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1029183,podatek-nie-powinien-obciazac-komornika.html

2017-03-21

Rewolucja u komorników. Informatyzacja egzekucji sądowej

Krajowa Rada Komornicza w Warszawie we współpracy z Izbą Komorniczą na Litwie organizują w dniu 24 marca w Warszawie Międzynarodową Konferencję Naukową „Informatyzacja egzekucji sądowej. Doświadczenia polskie i litewskie”. Podczas konferencji zostaną omówione najważniejsze kwestie dotyczące m.in. zwiększenia efektywności odzyskiwania należności przez wprowadzenie elektronicznego postępowania sądowego i egzekucyjnego.
Konferencja odbędzie się 24 marca 2017 r. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w Sali Rudniewa (wejście holem głównym od strony ul. Marszałkowskiej, IV piętro) w godzinach 09.00 do 17.00.

Strona 1/58
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.