2017-01-25

Egzamin komorniczy – kazusy 2017

Uprzejmie informujemy o wydaniu publikacji książkowej „Egzamin komorniczy – kazusy 2017”. To pozycja, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób przygotowujących się do egzaminu komorniczego oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu praktycznych zagadnień postępowania egzekucyjnego.

Przygotowane kazusy to autorskie opracowania które powstały na bazie doświadczeń zdobytych podczas pracy w kancelarii. Omawiane zadania oparte są o przypadki zaczerpnięte z praktyki. Publikacja pozwala ugruntować zgromadzoną wiedzę, a także zmierzyć się z autorskimi kazusami.

Tegoroczna pozycja zawiera dziesięć kazusów przygotowanych przez praktyków postępowania egzekucyjnego. Autorami publikacji jest grupa asesorów, którzy swoją ścieżkę zawodową rozpoczynali zazwyczaj jeszcze w trakcie studiów, a w codziennej pracy spotykają się z różnymi, często bardzo skomplikowanymi stanami prawnymi.

Kazus zawiera proponowane rozwiązanie przygotowane przez jego autora. Wszystkie rozwiązania były konsultowane pomiędzy autorami, co często prowadziło do długich dyskusji na temat właściwego rozwiązania, które znajduje się w niniejszej publikacji.

Stany faktyczne i ich klucz przygotowywali różni autorzy, co powoduje, że opracowanie umożliwia ocenę możliwych wariantów oraz pozwala poszerzyć horyzonty w kontekście stosowanych rozwiązań.