2015-02-13

Komornicy zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

14 lutego o godz. 14.00 komornicy z Izby Komorniczej we Wrocławiu przyłączą się do światowej akcji tańca przeciwko przemocy wobec kobiet „Nazywam się Miliard – One Billion Rising Poland”. 

W tym roku taniec na wrocławskim Rynku, zwraca uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnościami, ponieważ to wciąż temat tabu w naszym kraju. Wspólnie z kobietami i mężczyznami z całego świata zatańczą komornicy .- Będziemy protestować przeciwko przemocy wobec kobiet, a my, jako komornicy prowadzący tysiące spraw alimentacyjnych często z taką przemocą się spotykamy – tłumaczy Monika Janus rzecznik Krajowej Rady Komorniczej. Rada Izby Komorniczej we Wrocławiu przyłącza się do akcji organizowanej przez wrocławską Fundację na Rzecz Równości po raz pierwszy.

W dniu akcji będzie można skorzystać także z darmowych komorniczych porad prawnych dla kobiet dotkniętych przemocą. – Będziemy udzielać porad w sprawach alimentacyjnych i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego stanowiska- zachęca  Monika Janus rzecznik KRK.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich, zjawisko przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, jest niedostrzegane, trudne do wykrycia oraz zbadane w niewielkim tylko obszarze. Przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko bywa wręcz przyczyną ich niepełnosprawności. Blisko 80% kobiet z niepełnosprawnościami pada ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej i ekonomicznej.

 

Więcej informacji:

Biuro prasowe Krajowej Rady Komorniczej

tel. 602 501 391

biuro.prasowe@komornik.pl

 

Wejdź na:

www.facebook.com/komornicy

www.twitter.com/komornikpl