2015-01-28

Ciągnik czeka już tylko na podpis rolnika

Ciągnik czeka już tylko na podpis rolnika

Traktor jest gotowy do odbioru i stoi na parkingu przed salonem. Komornik nie czekając na zamknięcie procedury odszkodowawczej prowadzonej przez zakład ubezpieczeniowy w sprawie szkody wyrządzonej przez asesora komorniczego zdecydował się zakupić nowy ciągnik dla rolnika spod Mławy. Ciągnik czeka już tylko na podpis.

Projekt ugody został wstępnie zaakceptowany przez strony i przekazany przez Krajową Radę Komorniczą dwa tygodnie temu do kancelarii reprezentującej poszkodowanego. Rolnik otrzyma nowy ciągnik o 30 tyś zł droższy od używanego, który posiadał. – Traktor powinien jak najszybciej zostać przekazany właścicielowi, dlatego z zaskoczeniem przyjmujemy fakt, że mimo szybkiego przygotowania ugody, pełnomocnik poszkodowanego, mimo wcześniejszych deklaracji, zwleka z jej zawarciem. Podpisanie ugody nie wpływa na postępowanie dyscyplinarne.– mówi Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

-Priorytetem było dla nas to, żeby traktor trafił jak najszybciej do poszkodowanego. Teraz czekamy od kilkunastu dni na decyzję pełnomocnika rolnika spod Mławy. Z niezrozumieniem przyjmujemy wypowiedzi, o łączeniu sprawy ciągnika z innymi prowadzonymi przez kancelarię, bo może to wydłużyć w nieprzewidywalny sposób termin zwrotu ciągnika. Zwłaszcza, że pozostałe sprawy są odmienne – mówi Monika Janus, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej odbędzie się 11 lutego, w Warszawie, w siedzibie KRK.

 

Więcej informacji:

Biuro prasowe Krajowej Rady Komorniczej

Monika Janus

tel. 602 363 364

biuro.prasowe@komornik.pl

 

Wejdź na:

www.facebook.com/komornicy