2020-03-10

Uwaga! Fałszywe wiadomości o zajęciu w Mbanku

W związku z rozsyłaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej zawiadomień o rzekomym zajęciu rachunku bankowego w Mbanku na kwotę ok 70 złotych przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Białogardzie Waldemara Matuszaka, 78-200 Białogard, ul. Przejazdowa 1  w sprawie o sygnaturze Km  1367/20, uprzejmie informujemy, że rozsyłane wiadomości e-mail nie pochodzą od komornika i stanowią usiłowanie wyłudzenia.

Komornik Waldemar Matuszak nigdy nie dokonywał opisywanych zajęć, w ogóle nie prowadził sprawy o podanej sygnaturze Km 1367/20. Nieprawdziwy jest też wskazany w rozsyłanych wiadomościach adres kancelarii komorniczej. Jak ustalono, „zajęcia” o tej treści nigdy nie dotarły też do Mbanku, żadne środki zgromadzone na rachunkach bankowych nie zostały zajęte.

Zalecamy zachowanie ostrożności w związku z otrzymywanymi wiadomościami (e-mail, SMS, MMS). Pod żadnym pozorem nie należy klikać odnośników, otwierać załączników, ani nie podejmować jakichkolwiek aktywności, które rozsyłane wiadomości mogą sugerować (np. logowanie się na stronach, instalację oprogramowania, ‘certyfikatu bezpieczeństwa’, itp.). O możliwości popełnienia przestępstwa należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.