2019-07-22

UWAGA NA FAŁSZYWE WIADOMOŚCI SMS O WSZCZĘCIU EGZEKUCJI

W związku z napływającymi zgłoszeniami o otrzymaniu wiadomości sms o następującej treści: Kancelaria  Komornicza /FAZ/AW/(..)  informuje o wszczeciu egzekucji Sygn. akt Km 1024 (lub inny nr)/19. Istnieje możliwość dobrowolnej splaty 5.88 PLN (może być inna kwota), dalej podany jest link do płatności (poniżej przykładowa treść sms) oraz: Krajowa Rada Komornicza informuje o wniosku o egzekucje sygn. akt 3031/19 . Istnieje mozliwosc dobrowolnej splaty 10.71 ZL. Krajowa Rada Komornicza ponownie ostrzega i przypomina, iż ani komornik sądowy (tym bardziej anonimowa kancelaria komornicza) ani Krajowa Rada Komornicza nie wysyłają żadnych wiadomości sms /e-mail z żądaniem zapłaty w związku z wystąpieniem zadłużenia.W szczególności należy mieć na uwadze, iż rozsyłane wiadomości mogą być zainfekowane.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nieotwieranie zainfekowanych załączników/nie aktywowanie wklejonych linków.

Powyżej opisane działanie jest oszustwem w postaci oczywistej próby wyłudzenia i należy je niezwłocznie zgłosić organom ścigania.