2015-12-09

Komornik Robert Damski Laureatem „Białej Wstążki”

Krajowa Rada Komornicza z radością informuje, iż Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lipnie i Członek Krajowej Rady Komorniczej Pan Robert Damski został na wczorajszej Gali uhonorowany „Wyróżnieniem Białej Wstążki” w kategorii Wymiar Sprawiedliwości.

Nagroda ma związek z działalnością Pana Roberta Damskiego na rzecz pomocy kobietom mającym problem z egzekucją alimentów. Jak zaznaczono w uzasadnieniu nagrody: „Wyprowadził problem alimentów z wstydliwych nizin na wyżyny mówienia, szukania i zauważania.”

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki” organizowane jest przez Fundację Pani Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier oraz Centrum Praw Kobiet i jest częścią międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet.”

„Wyróżnienie Białej Wstążki” pokazuje, że istnieją mężczyźni, którzy nie tylko nie stosują przemocy, ale także reagują na wszelkie przejawy przemocy wobec kobiet, wspierają krzywdzone kobiety i jednoznacznie opowiadają się po ich stronie. Jest to odznaczenie przyznawane za konkretne działania, mające na celu docenienie mężczyzn, którzy pomagają krzywdzonym kobietom oraz zachęcenie innych do działania. „Wyróżnienie Białej Wstążki” jest konkursem, który na trwałe wpisuje się w polską kulturę obywatelską i działania zmierzające do zwalczania przemocy wobec kobiet.

Kapituła przyznaje wyróżnienia w ośmiu kategoriach. Podczas tegorocznej Gali Wyróżnienie w kategorii Osoba Publiczna odebrał Pan Prezydent Bronisław Komorowski.
Krajowa Rada Komornicza jest Honorowym Patronem „Wyróżnienia Białej Wstążki”. Na Gali obecny był również Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej Pan Roman Romanowski.

bw1 bw4 bw2 bw3