•  

    2015-07-30

    Ruszają zapisy na XXVI Letnią Spartakiadę Prawników

  •  

    2015-06-22

    Oświadczenie KRK ws. wozów strażackich

Aktualności

13.03.2015

Program Ogólnopolskiego Szkolenia Komorników Sądowych

Przedstawiamy program tegorocznego Ogólnopolskiego Szkolenia Komorników Sądowych w Mikołajkach.

(więcej…)

11.03.2015

Zmiany w obszarze udostępniania danych ze zbioru PESEL

Skyscraper's blue glass wallZ dniem 1 marca 2015 r. uległy zmianie wzory wniosków o udostępnienie danych z rejestru mieszkańców, rejestru zamieszkania cudzoziemców i rejestru PESEL, a także szata graficzna treści odpowiedzi kierowanej do podmiotów pytających.
(więcej…)


11.03.2015

Podsumowanie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

joomla_article1Kraków, Suwałki oraz Lublin – to miejsca gdzie najwięcej osób pokrzywdzonych przestępstwem zgłosiło się po poradę w ramach  15 Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Pytania najczęściej kierowane były do prawników. Wielu pokrzywdzonych zgłaszało się również po pomoc psychologiczną.
(więcej…)


11.03.2015

Komisja dyscyplinarna w sprawie asesora

Komisja dyscyplinarna po południu rozpocznie rozprawę w sprawie asesora komorniczego, który zajął ciągnik rolnikowi spod Mławy. Ze względu na konieczność przesłuchania wielu świadków posiedzenie prawdopodobnie przedłuży się do jutra.
(więcej…)


06.03.2015

Przybywa kobiet w zawodzie komornika

Panie coraz częściej decydują się na wykonywanie tego wymagającego zawodu, 25% wszystkich komorników, to właśnie kobiety. Z roku na rok jest ich coraz więcej.
(więcej…)


06.03.2015

Będą zmiany w postępowaniu dyscyplinarnym komorników.

Projekt zmian w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji (t.j. Dz.U z 2011 r. nr 231, poz. 1376 ze zm.) ma być gotowy pod koniec miesiąca. Prace prowadzone w resorcie sprawiedliwości mają zaowocować usprawnieniem i przyspieszeniem postępowań dyscyplinarnych.
(więcej…)


04.03.2015

Szkolenie w Mikołajkach 2015 – płatność za osoby towarzyszące

Krajowa Rada Komornicza precyzując kwestię sposobu uiszczenia płatności za udział osób towarzyszących w Ogólnopolskim Szkoleniu Komorników Sądowych („Szkolenie”), które w bieżącym roku odbędzie się w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski w dniach 25 – 28 maja 2015 roku wskazuje co następuje:

(więcej…)

03.03.2015

Komornik nie będzie się ścigał z sądem

Posłowie dają czas dłużnikowi na zaskarżenie zajęcia komorniczego i na rozstrzygnięcie sporu przez sąd. Nie będzie można zlicytować ruchomości, np. ciągnika, dopóki od uprawomocnienia się zajęcia nie upłynie 14 dni. Dłużnik dostanie zatem tydzień więcej. A jeśli zaskarży czynność komornika, to ruchomość nie będzie mogła być sprzedana do rozpatrzenia sprawy przez sąd, co trwa nawet kilka miesięcy.
(więcej…)


23.01.2015

Ogólnopolskie Szkolenie Komorników Sądowych w Mikołajkach 2015 r.

Przedstawiamy informację dotyczącą tegorocznego Ogólnopolskiego Szkolenia Komorników Sądowych w Mikołajkach.

(więcej…)

04.03.2015

Uwaga! Rusza aktywacja skrzynek pocztowych KomornikID

Uprzejmie informujemy, iż rusza proces uruchomiania skrzynek pocztowych dla komorników sądowych i asesorów komorniczych w domenie komornikID.
(więcej…)


Znajdź Komornika

Kompletna i najbardziej aktualna lista kancelarii komorniczych w Polsce.

Twojealimenty.pl

Witryna interentowa Krajowej Rady Komorniczej, zrealizowana wspólnie z Centrum Praw Kobiet, poświęcona egzekucji alimentów - informacje, najczęściej zadawane pytania oraz wzory pism.

Ośrodek Naukowo Szkoleniowy

Ośrodek Naukowo-Szkoleniowy powołany został przez Krajową Radę Komorniczą w celu inicjowania i prowadzenia prac badawczych w zakresie sądowego prawa egzekucyjnego.

Licytacje

Obwieszczenia o licytacjach Krajowej Rady Komorniczej - witryna internetowa zawierająca informacje na temat planowanych przez komorników sądowych licytacji ruchomości i nieruchomości.

Lepiejtowiedziec.pl

Strona internetowa promująca coroczną akcję organizowaną przez Krajową Radę Komorniczą - Dzień Otwarty Komorników Sądowych.

Fundacja im. Janka Tredera

Celem Fundacji jest niesienie pomocy, w tym pomocy materialnej, dla znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej komorników, asesorów i aplikantów komorniczych, pracowników kancelarii komorniczych i ich rodzin (w tym emerytów i rencistów).

[mapa]

×
Warszawa, ul. Szpitalna 4/10

×

Użytkownik:

Rola: 

Kancelaria komornicza:

Wyloguj się

×
Zaloguj

Zaloguj się używając środowiskowych danych uwierzytelniających

×